top of page

Programs & Events

Public·8 members
Jacob Flores
Jacob Flores

Sana Yok Bir Diyecegim

Geçtiğimiz mayıs ayında yeni eve taşındık. Taşınma sebebi aile fertlerimizden birinin yurt dışına eğitim için gitmesiyle sayımız azalınca oturduğumuz konutu kiraya vererek neredeyse eskisinin yarısı kadar olan bir eve tasındık. Ancak gayet güzel iş gören çamaşır makinesi ile kurutma makinelerini yeni evimizde kuracak alan olmadığı için eşe dosta postaladık ve yeni makine almaya karar verdik. ( vermez olaydık diyeceğim ama o kadar da değil canım ) tercihimiz her zaman ki gibi yerli malı -yurdum malı Arçelik oldu. Arçelik ikisi bir arada 8051 yk. Mayıs 2022 gibi aldık diye hatırlıyorum. Taşınmaydı -yerleşmesiydi derken haziran gibi makineyi kullanmaya başladık. Ancak kurutma ünitesi zannederim fabrikada bantta kalmış. Takmayı unutmuşlar. Çünkü kurutma yok, yani sıfıra yakın kurutma. Makine kurutmaya çalışıyor fakat çamaşırlar Elle sıkılmış gibi çıkıyor. Eski merdaneli makinelerin kıvamında. Gelsin servis, bir- iki reset oldu bitti fakat sonuç yok. Bu durum üç defa tekrarlandı, makine bir hafta yetkili servis de de kaldı yine sorun giderilemedi bize de aile içinde çilesi kaldı. Evdeki yardımcı çamaşırları yıkıyor, ancak tirajı komik bir şekilde kurutma peteklerin üzerine veya oda içinde müsait yerlere çamaşırları serpme şeklinde eski usulle yapılıyor. ???? ancak her yer çamaşır her yer direniş pardon serzeniş olacak. ?? ( bunu bir yerden alıntıladım gibi, ama nereden! ) hanım '' dedim ben sana bu makinalar verimli kurutmuyor. Almayalım diye '' başlıyor ben de saklanacak yer arıyorum. İş güç derken kulaklarımı tıkamıştım, baktım ki olacak gibi değil şikayet hattını buldum bir yazayım dedim. Belki çözerler diye. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş. Ben de öyle. Otuz senelik avukatım ama üşendim yargı yoluna başvurmaya.

Sana Yok Bir Diyecegim

041b061a72

About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members